Gepost door Lars Hoekstra op 19 april, 2011
XBW Review: Mortal Kombat
Het gaat tegenwoordig heel goed met het vechtspel genre! Recentelijk kwam de topper Marvel vs Capcom 3 uit van Capcom en daarnaast is het genre teruggekeerd naar zijn roots oftewel 2D vechtomgevingen in mooie 3D vormgegeven. Mortal Kombat pikt deze trend ook op en gaat terug naar van ouds in een nieuw jasje, maar is dit het Mortal Kombat spel waar de fans jaren maar dan ook jaren op gewacht hebben? We bekijken het in de review.

Verhaalmodus
Het gemiddelde vechtspel kent de welbekende ‘arcade modus’ als single-player spelmodus en dat is het dan. Maar Mortal Kombat heeft een verhaalmodus die verassend interessant is. Het verhaal begint met het feit dat Shao Kahn de welbekende Raiden wil afmaken. Met veel moeite lukt het Raiden om zijn vroegere zelf een boodschap te sturen, jawel, de oude knakker reist zelfs door de tijd tegenwoordig. Hij ontvangt de boodschap en heeft daardoor zijn toekomst gezien en weet hij wat hij moet doen om de het einde van Earthrealm te voorkomen. Het verhaal bevat alle evenementen van Mortal Kombat één, twee en deel drie, alleen nu allemaal in één game en met een unieke twist waardoor het voor fans toch fris zal aanvoelen.
In de verhaalmodus zul je met allemaal verschillende karakters vechten. Hierbij leer je het karakter kennen en zijn rol in het verhaal, maar niet alle karakters worden behandeld of zijn speelbaar. Wel erg tof voor fans is dat er toch wel redelijk grote onthullingen in het spel te vinden zijn. Wie is Noob Saibot? Waarom zijn Sektor en Cyrax beide cyborgs? Dit zijn maar enkele vragen die beantwoord zullen worden. Alles wordt verteld doormiddel van in-game tussen scènes die heel mooi overgaan in gevechten tussen de karakters. Dit alles is natuurlijk niet zo lang speelbaar als een shooter of role-playing titel en ik had de verhaalmodus binnen ruim vijf uur uitgespeeld.
Challenge Tower
Nadat ik de verhaalmodus had uitgespeeld kon aan de slag met de ‘challenge tower’. Hierin krijg je in totaal driehonderd uitdagingen voorgeschoteld om te halen. Het varieert van versla je tegenstander tot schiet alle zombies dood. De gevechten zijn aangepast zodat je een specifiek doel moet halen om de uitdaging te voltooien. Denk hierbij aan zonder handen vechten, het beeld op z’n kop of vechten zonder speciale aanvallen. Als je bij challenge nummertje driehonderd ben en deze haalt krijg je een zeer bijzondere beloning. Wat dat is ga ik niet verklappen!
Verder kom je de oude ‘test your might’ mini-games ook weer tegen in Mortal Kombat. Deze keer in drie mini-game varianten. Deze heten: Test your Strike, Luck en Sight, die overigens ook in de challenge tower regelmatig te spelen zijn. Door deze mini-games te spelen, vrij simpele button-bashers, verdien je munten die je weer kunt gebruiken om van alles te kunnen vrij te spelen in het spel, waaronder nieuwe outfits, fatalities en concepttekeningen. Overigens krijg je ook munten tijdens het spelen van de arcade modus, challenge tower en de verhaal modus.
Kombat!
Dat is allemaal leuk, maar de gameplay zelf is natuurlijk waar het om draait in Mortal Kombat. Is er een goed maar ook gebalanceerd rooster van vechters? Dat heeft Mortal Kombat zeker! Een rooster van ruim vijfentwintig vechters, gevuld met allemaal oude bekende vechters van de serie die elk uniek aanvoelen en een eigen vechtstijl hebben. Zo hebben meerdere karakters de mogelijkheid om zich te kunnen teleporteren maar doet elk karakter dit op zijn eigen manier, wel zijn er een aantal standaard bewegingen die elke vechter natuurlijk op een vergelijkbare manier uitvoert. Er zijn maar zoveel manieren om iemand een simpele uppercut te geven bijvoorbeeld.
Waar de Mortal Kombat serie erg bekend om geworden is zijn de fatalities en die zijn weer terug in volle bloederige glorie. Een fatality is een beweging die je uitvoert als jij je tegenstander hebt verslagen. Dan krijg je een aantal seconden de tijd om je tegenstander op spectaculaire wijze dood te maken. Dit kun je doen door een simpele pets in zijn of haar gezicht te geven maar ook door een fatality uit te voeren. Elk karakter heeft zijn eigen unieke fatalities. (twee of meer per persoon) Door deze fatality-knoppenreeks snel uit te voeren maak jij je tegenstander op een gruwelijke manier dood, wat je overwinning des te zoeter maakt. Het leukste is natuurlijk fatalities uit te voeren op je vrienden als je tegen elkaar speelt, maar oefenen op de computer gestuurde tegenstanders is nooit verspilde tijd.
|
- Prachtige game
- Goed online uitgewerkt
- Meerdere singleplayer mogelijkheden
- Zoveel kleine details
|
|
|
 Legendarisch |
Fans van de serie moeten Mortal Kombat gewoon halen en vechtspel-fans zullen ook meer dan tevreden zijn. Het voegt zeker wat toe aan het genre en houdt zich zeker stand tussen de betere vechterspellen van het moment. Eigenlijk kan ik bijna iedereen Mortal Kombat aanraden, behalve de zotte ketters die niet van het genre houden. Het is allemaal zo goed uitgewerkt en opgepoetst, de details en de liefde die in dit spel zitten laten zien dat er kosten noch moeite gespaard zijn tijdens de productie. Daarnaast is het online gedeelte prima uitgevoerd en uitstekend speelbaar. Mortal Kombat is een prachtige titel geworden, die bijzonder leuk is om met vrienden off- en online te spelen. Waar wacht je nog op? Finish Him! |
|
0 lezer reviews voor deze titel
|