Gepost door Marius Timmer op 30 december, 2005
Fifa 06 Road To Fifa World Cup review
Met elke nieuwe console komen er nieuwe spellen. Spellen waarvan je hoopt dat ze je overdonderen, dat ze je een beleving kunnen bieden die je niet had op de vorige generatie consoles. Dit kan bijvoorbeeld zijn door een zwaar overtuigende grafische presentatie. Of door innovatieve gameplay.
Sportliefhebber als ik ben, hoop ik dan dat er ook toffe sportspellen bij zo’n nieuwe console zitten. De nieuwe console in kwestie is de Xbox 360. En één van die nieuwe sportspellen in kwestie is Fifa 06: Road To Fifa World Cup (vanaf nu Fifa 06 RTWC genoemd). EA Sports liet eerder dit jaar met Fifa 06 voor de Xbox zien een erg goed voetbalspel te kunnen maken. Maar of Fifa 06 RTWC nu ook een tof spel is? Eigenlijk niet. Lees snel verder voor uitleg over deze gedurfde uitspraak over de nieuwe voetbaltitel van Electronic Arts, waar je exclusief met landenteams de weg naar het wereldkampioenschap zult belopen.

Sjakie en de chocoladesloffen
Of was het nu Sjakie en de wondersloffen? Niet van deze Sjakie in ieder geval. De Sjakies in Fifa 06 RTWC lijken wel voetbalschoenen van chocola te hebben, alsof ze aan het veld vastplakken. Alsof ze misschien wel willen doen wat je van ze vraagt, maar dat het ze extra moeite kost. De lekkere directe controle die je in Fifa 06 over de spelers had, is als chocola voor de zon gesmolten. Vaak reageert je speler helemaal niet eens op je input als je een beweging of actie wilt maken. Nu klinkt dit misschien een beetje dramatisch, maar het is duidelijk dat Fifa 06 RTWC niet zo soepel speelt als Fifa 06.
Daar komt nog eens bij dat het richtsysteem voor het passen en schieten op de schop is gegaan. Helaas is het geen voltreffer geworden. Alsof er eerder altijd een ‘auto-aim’ functie onzichtbaar ingeschakeld was, die nu is uitgeschakeld. De gevoeligheid van het richten ligt erg hoog, want wanneer je een richting kiest voor het schieten of passen, lijkt deze wel flink te worden uitvergroot. Een tikje links onderin het doel wordt al snel een harde trap richting linker cornervlag. Na een tijdje oefenen leer je ermee leven en weet je dat je héél voorzichtig moet richten. Maar of dat nu de bedoeling is of het spel beter en interessanter maakt?
Fifa 06: Road TO Fifa World Cup
Waarschijnlijk voor het eerst in de historie van een computerspel: een titel die niet uitnodigt tot het kopen van een spel. Als je even nadenkt tenminste. Want je leest het goed. In Fifa 06 RTWC bewandel (of be-voetbal, net hoe je wilt) je de weg náár het WK voetbal van volgend jaar. En ook geen centimer verder. Heb je je eenmaal gekwalificeerd, dan houdt het op. Heb je net met bloed, zweet en tranen kwalificatie afgedwongen, klaar om eeuwige roem en glorie te verdienen op het door miljarden mensen bekeken WK, is het ineens over. Het voelt een beetje alsof je land van deelname wordt uitgesloten omdat de nationale voetbalbond van fraudepraktijken wordt beschuldigd. De spelers en vele fans kunnen er niets aan doen, maar je mag toch echt niet laten zien wat je kunt op het walhalla der voetbal, het WK zelf. Ongetwijfeld dat er dan ook nog een Fifa World Cup editie komt rond de start van het WK. Er grazen blijkbaar nog genoeg bevallige melkkoeien in de wei van EA Sports.
|
- Laadtijden zijn nu leuk!
- Nederlands elftal
- Gedetailleerde graphics.
|
- Minder spelmodi dan Fifa 06
- Gameplay minder soepel
- Spelers lijken van plastic
|
|
 Matig |
Het is erg jammer dat Fifa 06: Road To Fifa World Cup zo ontzettend mager aanvoelt, terwijl de voorwaarden een prachtspel te worden aanwezig zijn op de krachtige Xbox 360. Hopelijk neemt EA alle kritiek ter harte en gaan de ontwikkelaars van Fifa weer door waar ze met Fifa 06 voor de Xbox gebleven waren; het maken van een soepel, uitgebreid en lekker speelbaar voetbalspel. Helaas gaan al die punten niet, of in mindere mate, op voor de Xbox 360 versie van Fifa 06: Road To Fifa World Cup. In bijna alle opzichten een mindere titel dan Fifa 06 op de Xbox. |
|
0 lezer reviews voor deze titel
|