Gepost door Yaron Elmaliah op 09 juni, 2009
XBW E3 09 Preview: Splinter Cell: Conviction
Er is een hoop veranderd aan Splinter Cell: Conviction sinds de laatste keer dat we hem te zien kregen. Sam's baard is een stuk korter, hij ziet er niet meer uit als een zwerver en de actie is nog bruter geworden. Sam is namelijk boos en hij heeft een goede reden! Gedurende zijn vorige missie in Double Agent is zijn dochter Sarah vermoord en Sam koos er dan ook voor om Third Echelon te verlaten en zelf op onderzoek uit te gaan naar de oorzaak van haar dood. Maar natuurlijk kruist hij weer paden met Third Echelon als hij ontdekt dat het gaat om een schimmig terroristencomplot dat zelfs tot zijn voormalige werkgever is doorgedrongen. Sam moet wederom een aanslag voorkomen, en niemand kan hem helpen. Zijn zoektocht leidt hem naar het eiland Malta, waar hij antwoorden hoopt te krijgen, maar niets gaat zoals hij dat zou wensen.

Het feit dat Sam Fisher, in ieder geval in het begin van het spel, alleen op zichzelf kan rekenen heeft natuurlijk invloed op de gameplay. Weg is Sam's karakteristieke nachtvisiebril en al zijn high-tech gadgets. In plaats daarvan gebruikt hij alles wat hij kan improviseren uit de omgeving. Zo zagen we hoe Sam een autospiegel sloopte en een scherf gebruikte om door kiertjes en onder deuren te kijken. Dit is natuurlijk een simpele vervanging voor het cameraatje onder de deur, maar net even anders. Niet allen moet hij het zonder hippe overheidsgadgets doen, maar ook zonder de informatie van Third Echelon, zijn voormalige werkgevers. Sam zal zelf achter informatie zien te komen, op welke manier dan ook. Sam is dan ook niet bang om een beetje Jack Bauer-style informatie te vergaren! Zo zagen we hem in een wc iemand bij de keel grijpen om hem vervolgens in een compleet interactieve scene, met zijn kop tegen de muur, toilet en wasbak te beuken.
Sam is grof
Sam's grovere natuur laat zich ook zien in de gameplay. Splinter Cell was altijd een beetje een langzame serie, met een hoop wachten in de schaduwen en langzaam langs muren en ramen klimmen. In Conviction is Sam een stuk vlotter. Als een ware circusartiest klautert hij lang muren en door ramen. Ook is het nu mogelijk om vijanden snel uit te schakelen als je een kamer binnenkomt door je doelwitten te markeren voordat je naar binnen gaat. Sam zal dan als een actieheld zijn gemarkeerde slachtoffers van een derde oog voorzien. Deze 'executions' moet je wel verdienen, en dit doe je door vijanden uit te schakelen.
Een andere nieuwe feature is de zogehete 'last known position'. Als je verdwijnt, bijvoorbeeld door uit een raam te springen, zal de laatste plek waar de vijand je heeft gezien een silhouet van Sam weergeven. Dit is de locatie waar de vijand denkt dat je zit, zodat jij mooi rond kunt sluipen en hem van achteren kunt aanpakken. Dit is in feite geen revolutionaire feature, want dit gebeurde in principe in alle sluipspellen, maar het visueel maken van dit effect is bijzonder behulpzaam.
Klassieke uniek
Uniek aan Conviction is de nieuwe visuele manier waarop het verhaal en de missiedoelen verweven zijn in de gameplay en de spelwereld. In plaats van gewoon in de hoek van je scherm de missiedoelen op te sommen, verschijnen de objectieven nu als onderdeel van de omgeving, bijvoorbeeld als een geprojecteerde ‘flashback’ of tekst tegen de wand van een muur. Zo werd tijdens de eerder besproken ondervragingsscène, waarin je de verdachte alle hoeken van het toilet laat zien, informatie over je nieuw vergaarde doelwit geprojecteerd op de spelomgeving en zelfs op Sam Fisher en het karakter dat je ondervraagde. Het is een spectaculaire en nieuwe manier van presenteren, die, gecombineerd met het feit dat je een preview krijgt van het aankomende level in plaats van een laadtijd, technische en visueel bijzonder indrukwekkend ogen.
Voorlopig vooruitzicht
Hoewel we nog weinig gezien hebben van de rest van het spel, zijn deze eerste indrukken van de nieuwe Splinter Cell titel bijzonder positief. Sam is bozer en dodelijker dan ooit en de gameplay in dit nieuwe spel zal sneller zijn dan ooit tevoren. Ook al lijkt het er op dat de sluipgameplay een kleiner gedeelte van het spel inhoudt moet de indrukwekkende nieuwe filmische presentatie betekenen dat gamers gekluisterd aan hun stoel zitten om deze titel van begin tot einde uit te spelen. Wij zijn meer dan benieuwd hoe Sam Fisher’s avontuur zal aflopen. Zal hij in de loop van het spel weer herenigen met Third Echelon om de nieuwe dreiging het hoofd te bieden en daarmee zijn welbekende nachtvisiebril wederom verkrijgen? Ergens hopen wij van wel…
|
Hoewel we nog weinig gezien hebben van de rest van het spel, zijn deze eerste indrukken van de nieuwe Splinter Cell titel bijzonder positief. Sam is bozer en dodelijker dan ooit en de gameplay in dit nieuwe spel zal sneller zijn dan ooit tevoren. Ook al lijkt het er op dat de sluipgameplay een kleiner gedeelte van het spel inhoudt moet de indrukwekkende nieuwe filmische presentatie betekenen dat gamers gekluisterd aan hun stoel zitten om deze titel van begin tot einde uit te spelen.
|