[ Registreer ]
[ Pass vergeten ]

Review: Choplifter HD
Review: Who Wants to Be a Millionaire? Special Editions
Review: Dungeon Defenders
Review: Saints Row: The Third
Artikel: XBW Special: Maak kennis met de redactie
Artikelen

XBW Special: Maak kennis met de redactie XBW Special: Maak kennis met de redactie

Reviews

Choplifter HD Choplifter HD
Who Wants to Be a Millionaire? Special Editions Who Wants to Be a Millionaire? Special Editions
Dungeon Defenders Dungeon Defenders
Saints Row: The Third Saints Row: The Third
Kinect Disneyland Adventures Kinect Disneyland Adventures
Trine 2 Trine 2
Rayman Origins Rayman Origins
Real Steel Real Steel
Crimson Alliance Crimson Alliance

Meer Artikelen Meer Artikelen

French en US Open te zien in Grand Slam Tennis 2 video's French en US Open te zien in Grand Slam Tennis ...
Zie karaktertrailer van coöperatieve modus uit The Darkness 2 Zie karaktertrailer van coöperatieve modus uit ...
Paar screenshots van Ubisoft's XBLA  overlevingsspel I Am Alive Paar screenshots van Ubisoft's XBLA overleving...
Eindelijk nieuwe Ghost Recon: Future Soldier gameplay trailer Eindelijk nieuwe Ghost Recon: Future Soldier ga...
Drie video's van de Electronic Arts remake shooter Syndicate Drie video's van de Electronic Arts remake shoo...
Max Payne 3 '.680 Bullet' gameplay video plus screenshots Max Payne 3 '.680 Bullet' gameplay video plus s...
Metro: Last Light is uitgesteld naar het begin van 2013 Metro: Last Light is uitgesteld naar het begin ...
Drie videodagboeken van Piranha Bytes' Risen 2: Dark Waters Drie videodagboeken van Piranha Bytes' Risen 2:...
Trailer van vervolg op succesvolle Trials franchise; Evolution Trailer van vervolg op succesvolle Trials franc...
Game of Thrones 'River Spring' trailer en enkele screenshots Game of Thrones 'River Spring' trailer en enkel...

Meer Nieuws Meer Nieuws

Releases februari Dag
 
Gotham City Impostors Gotham City Impostors 08
Shank 2 Shank 2 08
Kingdoms of Amalur: Reckoning Kingdoms of Amalur: Reckoning 09
The Darkness II The Darkness II 10
Catherine Catherine 10
Grand Slam Tennis 2 Grand Slam Tennis 2 10
Warp Warp 15
UFC Undisputed 3 UFC Undisputed 3 17
Alan Wake: American Nightmare Alan Wake: American Nightmare 22
Syndicate Syndicate 24

Meer Releases Meer Releases

Shadow Complex
 
Shadow Complex
 
Platforms
Xbox Live Arcade
 
Uitgever
Microsoft
 
Developer
Chair Entertainment
 
Genre
Arcade Shooter
 
Release datum
Xbox Live Arcade
Reeds verschenen
 
Waardering
Geweldig!
Geweldig!


 
Meer info Meer info
2012 wordt voor mij...

een top jaar!
27%
beter dan 2011.
17%
niets speciaal.
25%
slechter dan 2011.
4%
het jaar van de "Xbox 720".
8%
het einde van de wereld.
18%

Aantal stemmers: 158

Dragon's Dogma (Xbox 360 Games Forum) Dragon's Dogma
Waar word je gruwelijk blij van? [Deel 6] (The Green Mile) Waar word je gruwelijk blij van? [Deel 6]
Minecraft: Survivalen en bouwen met blokken [deel 7] (The Green Mile) Minecraft: Survivalen en bouwen met blokken [de...
De Grote Voetbaldraad [Tussenstanden,Uitslagen,Discussies] [Deel 58] (Actualiteiten, Sport, Entertainment en Lifestyle) De Grote Voetbaldraad [Tussenstanden,Uitslagen,...
[Superbowl 2012] Wie gaat er kijken? (Actualiteiten, Sport, Entertainment en Lifestyle) [Superbowl 2012] Wie gaat er kijken?
Waar erger jij je gruwelijk hard aan? [Deel 24] (The Green Mile) Waar erger jij je gruwelijk hard aan? [Deel 24]
Star Wars: The Old Republic [Deel 2] (PC Gaming) Star Wars: The Old Republic [Deel 2]
Battlefield 3 [Deel VI] (Xbox 360 Games Forum) Battlefield 3 [Deel VI]
Kingdoms of Amalur: Reckoning (Xbox 360 Games Forum) Kingdoms of Amalur: Reckoning
Het Grote Pats Topic [Deel 61] (The Green Mile) Het Grote Pats Topic [Deel 61]

Naar Forum Naar Forum

 
Gepost door Mirik Smit op 25 augustus, 2009
XBW Review: Shadow Complex

Niet vaak zijn Xbox Live Arcade titels uitgebreid en boeiend genoeg om helemaal te bespreken. In het geval van Shadow Complex maken we een uitzondering. Deze zijwaarts-scrollende arcade shooter in de stijl van klassiekers als Metroid, is ontwikkeld door Chair Entertainment, een kleine studio die zich specialiseert in Xbox Live Arcade games. Na het uitbrengen van hun Undertow, dat draaide op de Unreal 3 engine, besloot Epic Entertainment, de maker van de engine en bekend van Gears of War, om het bedrijfje op te kopen en ze de middelen te geven om Xbox Live Arcade games te herdefiniëren. Dat hebben ze dan ook gedaan! De 2D shooter is gillend en schreeuwend de eenentwintigste eeuw binnengesleept met Shadow Complex.


Shadow Complex, is in tegenstelling tot zijn naam, niet bijster complex. Het verhaal, gebaseerd op de Empire saga van sciencefiction schrijver Orson Scott Card, draait om een van geen kwaad bewuste kerel die niet weet wat hij met zijn leven aan moet. Nadat hij met een bevallige dame is gaan wandelen, raakt hij betrokken bij een duister complot, waarin alleen hij de mogelijkheden heeft om het te stoppen. Het duistere complot dreigt de regering van de Verenigde Staten omver te werpen om de VS in klassieke glorie te herstellen, terwijl de groepering achter de coup de wereld beheerst. We maken er niet te veel woorden aan vuil, in ieder geval interessant genoeg om een lekkere sfeer, een aantal amusante tussenscènes en een arsenaal aan prachtige vijanden, wapens en technische gadgets uit de kast te trekken. Deze zullen je keer op keer verrassen.

Afbeelding 1Afbeelding 2Afbeelding 3

Nieuw klassiek

Zoals je kon lezen is Shadow Complex per definitie een nieuwe klassieker. Op meerdere manieren. Ten eerste omdat het invloeden van titels als Metroid en Contra, deze laatste ook te downloaden op de Xbox Live Arcade, overduidelijk aanwezig zijn. De speler loopt namelijk zijwaarts en zal springend en schietend speelvelden moeten doorlopen. Deze speelvelden zijn allemaal kubussen die aan elkaar geschakeld zijn om een enorm labyrint te vormen dat samen een bij elkaar passend ondergronds complex vormt. Meteen al vanaf het begin ontdek je gebieden die je niet kunt bereiken, omdat je simpelweg niet de benodigde wapentuig of uitrusting hebt. Deze zul je gedurende je spel kunnen verzamelen om vervolgens terug te keren naar een eerder speelveld en daar de geheime plek te betreden.

Ten tweede is Shadow Complex een nieuwe klassieker, omdat we nu al weten dat alle toekomstige vergelijkbare zijwaarts-scrollende spellen gemeten worden aan de standaard gezet door Shadow Complex. Niet alleen is het grafisch indrukwekkend, zeker voor een Xbox Live Arcade titel, maar speelt het zo lekker als oraal bevredigd worden door een tandloze hoer. Althans, dat gokken we. De besturing is zo soepel, dat je de hoofdpersoon, genaamd Jason Fleming binnen no time laat dubbel-springen, bukken, klimmen en ga zo maar door. Dit alles heeft Chair Entertainment zonder twijfel lang gekost om goed te krijgen, maar op het eindresultaat mogen ze trots zijn. Het speelt magistraal.

Als een van de vele innovaties aan het genre en met de techniek van vandaag betrekt Shadow Complex niet alleen het tweedimensionale speelveld bij de actie, maar de complete drie dimensies, ook al kun jij alleen maar in twee dimensies bewegen. Vijanden kunnen in de achtergrond verschijnen en je beschieten en jij kunt ze eveneens neerschieten door simpelweg je analoge stick te mikken en de trekker over te halen. Dit geeft letterlijk een extra diepte aan het spel en zorgt voor spectaculaire momenten. Stel je voor dat je een futuristische spinnen-tank in de achtergrond ziet, je loopt door, maar plotsklaps komt de tank tot leven en loopt deze zonder waarschuwing je scherm in en begint je aan te vallen. Whoa! De eerste keer dat dit gebeurd, zit je eventjes met open mond te kijken van het stoere effect.

 Pagina 1 van 2 >> 2Top ^ 


  • Magistrale gameplay
  • Mooie graphics
  • Goede sfeer
  • Verrassend


  • Weinig baaskarakters
  • Geen cooperatieve spelmodus


Geweldig!
Wij waren flinke wat uren zoet met het spel en het verzamelen van alle extra’s. Het was in onze ogen jammer dat het spel afliep, we hadden makkelijk het dubbele of meer door kunnen spelen. Zonder twijfel een aankoop waardig als je zin hebt in een bijzonder inventieve, sfeervolle, grafisch plezante en heerlijk spelende shooter die het genre opnieuw uitgevonden heeft. Deze titel verdiend niet minder dan een geweldig, al is het alleen maar omdat het zo heerlijk wegspeelt!
0 lezer reviews voor deze titel

Willem zegt:
25/08/2009
\o/ Toch maar aanschaffen dan.
25/08/2009
Christ, die Microsoft Points glibberen zo wel snel mijn digitale portomonee uit :D
Grave zegt:
25/08/2009
Helemaal met de review eens. En dat jullie deze arcade wel reviewen en de rest niet zegt al genoeg. Absolute topper en erg verslavend. Aanrader voor iedereen die metroid vroeger gespeeld heeft! En de andere mensen ook 3)
25/08/2009
maar speelt het zo lekker als oraal bevredigd worden door een tandloze hoer

Kijk, DAT is reviewen. Topspel!
Peter OtH zegt:
25/08/2009
Één van de betere arcade spellen die er is. Toppers als deze en b.v. een Castle Crashers e.d. zouden er veel meer moeten zijn. Een arcade game die je rustig een paar uur achter elkaar met veel plezier kan spelen. Maar ook gerust een half uurtje, wat anders spelen en dan zonder moeite weer kan oppakken en verder gaan.
Samwise zegt:
25/08/2009
als ik geweten had dat het spel zo tof zou zijn, (heb m niet gekocht maar wel uitgespeeld - trial trucje ) had ik m zeker gekocht.. maar ik ga niet een spel wat ik al uitgespeeld heb opnieuw kopen, voel ik me toch wel schuldig :P anyway goeie review!
Unrealist zegt:
25/08/2009
Vandaag voor het eerst van deze game gehoord en de demo een kans gegeven. Een uurtje later zit ik het volledige spel te spelen. Echt een erg leuke arcade game voor deze prijs. Vooral het "explore" element trekt mij erg aan.

Hoewel dat 2D lopen en schieten in 3D natuurlijk al erg oud is. In abe's oddesey uit 1997 konden vijanden ookal vanaf de achtergrond naar je schieten terwijl je enkel in 2D kon bewegen.
shd zegt:
25/08/2009
Geweldig spel, na het spelen van dit spel overweeg ik serieus mij nog eens oraal te laten bevredigen door een tandloze hoer.
SuBruo zegt:
26/08/2009
Inderdaad wel n tof spel.. maar ik heb niet sowiets van, als ik deze zou hebben uitgespeeld, dan moet ik hem nog een keer uitspelen.. dus voor mij niet die 1200 punten waard..
Skoezie zegt:
26/08/2009
Ziet er zeker tof uit, maar kan het in 2D spelen toch niet echt meer waarderen anno 2009.
26/08/2009
Weinig bazen? Dat is niet baas. Mrja net de prijsvraag ingevuld dus hopen dat ik die win :p
shadow x zegt:
27/08/2009
wtf dit is gewoon een sidescroller toch ? hou ich nicht van
völser zegt:
28/08/2009
waar blijft de review van wolfenstein?
02/09/2009
Deze zou ik heel goed eens kunnen halen
tim99 zegt:
21/09/2009
ik vind het een leuke game de beste arcde game ooit ben hem nu 2 dagen aan het spelen en ik heb me prima vermaakt.
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.
Nog geen login? registreer je dan eerst.
 
nCode World Domination True