In de nieuwe Mortal Kombat gaat Midway een geheel nieuw vechtsysteem gebruiken. Dit moet ervoor gaan zorgen dat het nog aantrekkelijker wordt voor beginnende maar ook gevorderde spelers. Karakters hebben de mogelijkheid nog meer spannende combinaties uit te voeren en beheersen de oosterse vechtsporten nog beter dan ooit te voren.
Wapens zijn nog steeds aanwezig in Deception, en zullen de speler net als in Deadly Alliance de mogelijkheid geven elkaar te bewerken met diverse slag en steekwapens. De gevechten vinden dit keer plaats op veranderende arena's die ook nog een interactief zijn. Net als in Dead or Alive kunnen we ons slachtoffer door muren gooien en daar vrolijk verder vechten of ze in omgevingsvallen slaan waarna ze in een enkele klap sterven.
Uiteraard zijn de bekende Fatalities terug en kunnen we er weer meerdere per karakter uitvoeren. Midway heeft echter ook nieuwe dingen in het spel gestopt, zoals een aantal nieuwe gamemodi's en uiteraard karakters. Hiervan noemen we de Konquest mode, waar de speler op avontuur gaat door de wereld van Mortal Kombat, en de Chess Kombat waarin een magisch spelletjes schaken gespeeld word. Ook zullen we eindelijk online de strijd aan kunnen gaan. Daarover echter snel meer informatie.