 |
 |
|
| |
 |
Gepost door Mirik Smit op 12 september, 2006
Vivendi Games en Double Fine Productions werken samen
Als je vorig jaar Psychonauts hebt weten te bemachtigen in de winkel weet je dat Double Fine Productions hun spellen een eigenzinnige stijl en humor meegeeft. Hoewel Psychonauts alles behalve een succes te noemen was en het voor meerdere uitgevers een grote put was waar geld in werd gestort, twijfelen we er niet aan dat het mogelijk is voor Double Fine om met hun talenten een succesvolle titel te maken. Vandaar dat Vivendi ze nog een kans geeft en hun volgende project financiert.

Ooit begon Double Fine’s eerste titel, Psychonauts als een Xbox titel onder de begeleiding van Microsoft Games Studios. Tim Schafer, de man achter het spel die voorheen werkte aan avonturentitels als Day of the Tentacle en Grim Fandango, had dan ook grootste plannen voor het spel. Maar problemen in de ontwikkeling vertraagde het proces en Microsoft besloot na een paar jaar het project van hun lijst te schrappen. Double Fine stond op eigen benen met een half af project en moest terstond op zoek naar een nieuwe uitgever. Al snel werd kleine uitgever Majesco gevonden die geloofde in de kwaliteit van het spel en talenten van Double Fine. Deze uitgever investeerde zwaar in de titel die vervolgens na een tweetal jaren eindelijk klaar was.
De titel kwam uit, werd ondersteund door een grootse marketingcampagne, maar de verkopen bleven uit. De titel deed het niet bepaald goed in de winkels en uitgever Majesco raakte in financiële noodt. Logischerwijs is dat niet de beste geschiedenis om te hebben als ontwikkelaar Double Fine, toch is hun nieuwe project klaarblijkelijk zo interessant dat uitgever Vivendi het nodig vond om de jongens daar mee te ondersteunen. Nu is het maar te hopen dat het ontwikkelproces niet verloopt zoals met Psychonauts en dat het dit maal gaat om een soort spel dat ook het massapubliek redelijk weet te interesseren, terwijl het zijn unieke humor en innovatieve gameplay behoudt.
We zijn benieuwd. Voorlopig hebben we alle vertrouwen in Double Fine, aangezien ook Psychonauts bijzonder leuk was om te spelen, maar alleen in de winkels niet presteerde. We houden je op de hoogte en hopen snel meer te leren over deze nieuwe titel van Double Fine.
Meer Info
|
 |
|
27/09/10 - Ron Gilbert maakt nieuwe game bij Double Fine...
15/07/10 - Tim Schafer's Double Fine werkt aan nieuwe do...
16/04/05 - Double Fine's volgende titel voor next-gen me...
|
|
|
|
Managed hosting by True.nl