 |
 |
|
| |
 |
Gepost door Jordi Bauw op 27 september, 2006
X06: Beroemde Doom komt naar Xbox Live Arcade
Microsoft heeft in Barcelona op haar X06 evenement de fans verblijd met het nieuws dat ID Software’s klassieke Doom naar de Xbox Live Arcade komt. Natuurlijk kent iedere zichzelf respecterende gamer deze legendarische titel die samen met Wolfenstein 3D het eerste persoons shooter genre bekend maakt. Wat kunnen we verwachten van Doom op de Xbox Live Arcade, wat is er toegevoegd en wat is er allemaal verbeterd? Hier onder hebben we alle informatie over het spel toegevoegd voor. We vermoeden dat deze titel al snel beschikbaar is voor 800 Microsoft Points.

De Doom serie staat bekend als een van de grootvaders van het eerste-persoons shooter genre. Samen met Wolfenstein stond Doom aan de wieg van het genre dat uiteindelijk Duke Nukem, Quake, Unreal en natuurlijk Halo produceerde. Doom speelt zich af in een basis op de planeet Mars, waar een verdwaalde marinier zich een weg moet schieten door hordes afgrijselijke demonen en andere wezens. Bekend om zijn geweld en bloed was Doom al snel het gesprek van de dag in 1993 en werd off- en online veel gespeeld. Kortom, het succes van Doom betekende ook de start van ID Software’s succes. Er volgde Doom 2 en natuurlijk Doom 3, die ook op de Xbox uitkwam. Doom voor de Xbox Live Arcade zal de volledige Doom single-player ervaring bevatten, die bestaat uit vier delen. In deze delen zal de marinier achter de geheimen op Mars komen en uiteindelijk natuurlijk het kwaad uit de wereld helpen.
Uiteraard is dit niet alles en het meest opvallende nieuws is dat Doom straks met maximaal vier speler coöperatief gespeeld kan worden. Zo kun je met vier vrienden het hele spel doorlopen en eindelijk samen de monsters uit de weg ruimen. Ook de competitieve speelmodi worden niet vergeten en ook dit kan met vier spelers tegelijk in meerdere levels, zowel on- als offline. Leuk is het ook om te horen dat ook het uiterlijk van de titel ietwat opgepoetst wordt voor zijn Xbox Live Arcade debuut. Doom wordt nu weergegeven in drie keer de originele resolutie wat betekend dat alles er strakker en netter uitziet met gladdere textures. Het spel ondersteund 5.1 geluid en heeft verder alles wat we ook in de originele Doom vonden. Natuurlijk wordt het spel nooit meer moeders mooiste op de Xbox 360, maar dit is pure nostalgie.
Dit alles zal wellicht al vanavond te downloaden zijn voor de prijs van 800 punten, wat overeenkomt met ongeveer acht euro. Voor die prijs lijkt Doom een zeer aantrekkelijke toevoeging die je zeker wat leuke uurtjes plezier zal kunnen bezorgen. Zie hieronder wat eerste screenshots voor een kleine impressie. We hopen zoals gezegd dat de titel vanavond tijdens de persconferentie de titel al zal uitkomen maar officieel is er nog geen datum gegeven waarop Doom voor de Xbox Live Arcade zal uitkomen.
Meer Info
|
 |
|
Evenement: X06
Game: Doom
|
 |
|
|
 |
|
18/03/08 - Woensdag Live Arcade budget; Doom + Assault H...
05/10/06 - X06: De grote X06 screenshots en video verzam...
|
|
|
|
Managed hosting by True.nl